Forum Strzelcy Kaniowscy - Forum Strona Główna

 PRZYŁĄCZ SIĘ DO NASZEJ GRUPY - ZAPRASZAMY !
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
kisiel
plutonowy
plutonowy


Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 3933
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź-Bałuty

PostWysłany: Czw 11:21, 25 Sie 2005    Temat postu: PRZYŁĄCZ SIĘ DO NASZEJ GRUPY - ZAPRASZAMY !

Witamy!!! Szukamy osób, które podzielają naszą pasje. Nie musisz się martwić o mundur i wyposażenie - pomożemy Ci w jego skompletowaniu. Generalnie osoba zgłaszająca się do nas zostaje wprowadzona na okres próbny po czym jeżeli wykazuje konsekwencje (pojawi się na przynajmniej trzech spotkaniach) zostaje uznana za rekruta. Rekrutem powinien mieć wymagane minimum sprzętowe (kurtka, spodnie, trzewiki, owijacze, czapka/furażerka, pas główny) - jeżeli spełnia ten warunek zostaje przyjęty. Okres rekrucki przeznaczony jest na poznanie się z resztą grupy i uzbieranie kompletnego wyposażenia żołnierskiego. Gdy rekrut jest już niemal kompletny może zaliczyć dwie imprezy masowe (inscenizacja historyczna) oraz trzy ćwiczenia polowe i po sprawdzeniu stanu wiedzy o W.P. 1939 może stać się członkiem zwyczajnym. Jeżeli nie masz ekwipunku a chciałbyś spróbować napisz do nas. Pomożemy.

bolas napisał:
Od pewnego czasu mamy też Fan-page na Facebooku, gdyby ktoś chciał dołączyć do fanów - zapraszamy, plus jest taki że wszelkie info o działalności wyświetlają się wtedy z poziomu tablicy fejsbukowej Wink

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
paczes
starszy strzelec
starszy strzelec


Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 1320
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pabianice

PostWysłany: Pią 20:25, 26 Sie 2005    Temat postu:

Witam wszystkich potencjalnych członków naszej grupy Very Happy

Dot. powyższego tekstu: Nic dodać nic ująć Smile

Tak więc - zgłaszajcie się do naszej grupy bo warto Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation.

pzdr dla wszystkich

rekrut Pacześ Cool


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bolas
kapral podchorąży
kapral podchorąży


Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 13056
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 27 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: II Rzeczpospolita

PostWysłany: Sob 23:58, 01 Paź 2005    Temat postu:

Śmiało nie wstydzcię się .. Smile Nie zrażajcie się faktem że nie macie może jeszcze munduru, tornistra albo w ogole nic. To najmniej ważne.

W 28pSK liczy się zapał historyczny - tylko to się liczy.

Wszelkie braki na starcie zniwelujemy pożyczając Wam podwójne rzeczy z naszych prywatnych.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sacrebleu



Dołączył: 28 Lis 2005
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Pon 19:47, 28 Lis 2005    Temat postu:

Witam Panów ! , miałem okazję porozmawiać chwilę w tawrnie podczas Festiwalu modelarstwa, chciałbym jednak dowiedzieć się jak często się spotykacie i gdzie.
Pozdrawiam Sacrebleu


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jerzy
Gość





PostWysłany: Śro 10:39, 28 Gru 2005    Temat postu:

Witam.
Hm, chyba ponad rok temu -po Bzurze 2004 napisałem do autora tej strony, na adres znaleziony na starej stronie GRH 28pp , to był adres bolas.wp.pl bodajże. Chciałem sie dowiedzieć o warunkach przyjęcia do grupy, o wyposażeniu ekwipunku itp. Wtedy było nas ze 4 chętnych w wieku 30-50 lat do przystąpienia do grupy (jesteśmy łodzianinami). Szykowalismy się na Bzurę 2005, chcieliśmy wziąć w niej udział. Wsród nas był min nauczyciel jednego liceum z Łodzi, który miał kilku uczniów-zapaleńców. Zatem Wasza grupa mogła wówczas znacząco sie powiekszyć. Wysyłąłem maila ze 2 razy w ciągu kilku miesiecy, bez odpowiedzi. Próbowałem też dzwonić do Muzeum Historii Miasta Łodzi,ale akurat nie trafiłęm chyba na włsciwe osoby. Nie udało się. Zapał nam przeszedł, grupka chętnych sie rozleciała..Szkoda.
Próbowałem też sam skompletować sobie mundur i sprzęt,nie mam nic /poza ksiazeczka wojskową mojego dziadka z 1920r-super pamiatka rodzinna zachowana!!/ , no ale dzięki temu że to zajeło mi sporo czasu, to teraz wiem czym się róznią poszczególne modele karabinów, mundurów, hełmów, ładownic etc. I nie dałem sie nabrać na giełdzie handlarzowi który wciskał mi "orginalna przedwojenną" ładownicę Smile))
Wtedy w mailu miałem pytania dotyczące regulaminu przyjecia do grupy, noszenia stopni wojskowych /nadajecie sobie sami? zalezy to od posiadanego umundurowania? od stopnia posiadanego z wojska współczesnego?/. Moze teraz sie czegos dowiem...
Miałem też uwagi..wątpliwosci własciwie. W jednym z numerów "Do broni" opisujecie, jak dzielnie sie trzymaliscie pełniąc wartę honorową w czasie uroczystosci pod Łodzią /w Strońsku??-nie pamietam/ w pełnym oporządzeniu. To mnie trochę zaskoczyło, bo współczesne pododdziały reprezentacyjne nie pełnią wart honorowych w ekwipunku bojowym. Nie wiem jak regulaminy przedwojenne mówiły, dlatego moje wątpliwości.
Pzdr
Powrót do góry
bolas
kapral podchorąży
kapral podchorąży


Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 13056
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 27 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: II Rzeczpospolita

PostWysłany: Śro 13:59, 28 Gru 2005    Temat postu:

Witam.

Dziękujemy bardzo za sygnalizację problemu dotyczącą utrudnionego kontaktu . Z tego co Pan pisze wynika, że najprawdopodobniej próbował dotrzeć do Nas nie przez stronę Grupy a dawny portal dotyczący Września 1939 roku będący moją prywatną inicjatywą. Portal ten od dłuższego czasu już nie jest moderowany i z pewnością Pana mail po prostu mógł nie dotrzeć do adresata. Zwrócimy na to uwagę i postaramy się jeszcze czytelniej informować o możliwości dołączenia do Grupy.

Jeśli chodzi o warunki przyjęcia jak również kwestię umundurowania i wyposażenia chętnie i z przyjemnością pomożemy oraz odpowiemy na nurtujące Pana pytania.

Wystarczy napisać maila na jeden z podanych adresów lub zadzownić:

Bolek Rosiński "bolas" - bolas(małpa - @) gazeta. pl, 664951587
Piotr Gilewski "kisiel" - [link widoczny dla zalogowanych], 602662179


W temacie zaś wątpliwości dotyczących warty na cmentarzu w Strońsku, to ma Pan rację: współczesne pododziały nie pełnią warty w pełnym oporządzeniu. Różnica polega na tym, że my odtwarzając wojsko przedwojenne i biorąc udział w uroczystościach okolicznościowych, nie skupiamy się jedynie na reprezentowaniu Grupy w danym miejscu, chcemy natomiast pokazać zgromadzonym tam ludziom w możliwie pełny sposób umundurowanie i wyposażenie żołnierza tamtego czasu. Bardzo nam na tym zależy, gdyż nierzadko jest to jedna z niewielu okazji by takowe zobaczyć. Dla przykładu 11 listopada bieżącego roku na uroczystości w Białej wystawiliśmy na warcie honorowej żołnierza w pełnym umundurowaniu polowym oraz drugiego w stroju garnizonowym. Zdjęcia można obejrzeć na tym forum w poście : „ 11 listopada 2005 – Dzień Niepodległości / Święto 28 psk”


Pozdrawiamy i czekamy na kontakt
GRH „Strzelcy Kaniowscy”


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez bolas dnia Pon 10:53, 30 Lip 2007, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kozak
strzelec
strzelec


Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 792
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Poznań / Kutno

PostWysłany: Pon 21:44, 02 Sty 2006    Temat postu:

witam witam Smile ostatni rok spędziłem na kompletowaniu munduru i wyposażenia póki co w wersji dosyć "umownej" i podstawowej.. na tyle na ile moze własnymi siłami uczeń LO ale juz coś widać .. nie jestem "goły" Wink a co do wieku kandytatów... mam 17 lat skończone.. 18 w lutym 2006 Smile jakby nie bylo na 99,9% pojawie sie na Moto Weteran Bazarze.. w styczniu... mam nadzieje wtedy z wami porozmawiac osobiscie Smile jesli mozna chcialbym sie zjawić z tym co mam Smile a jest to póki co kurtka KBW, spodnie, buty chce kupić na MWB , kostka, koc, menażka, bagnet Smile , chlebak, manierka, saperka(bez pokrowca), puszka na maske (bez pasków), póki co ładownice od mosina ale w tym tygodniu ide do znajomego rymarza mam nadzieje ze cos z tym zrobi Smile... mam tylko nadzieje ze moja póki co skromna kolekcja nie wzbudzi waszego śmiechu:] :p przeciez nie od razu kraków zbudowano.. od czegoś trzeba zacząc Wink
pozdrowienia z Kutna


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bolas
kapral podchorąży
kapral podchorąży


Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 13056
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 27 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: II Rzeczpospolita

PostWysłany: Wto 12:55, 03 Sty 2006    Temat postu:

bardzo fajnie - jak będziesz na MWB pytaj o porucznika Przybyła, albo kaprala Rosińskiego - wtedy wezmiemy Cię na rozmowę i sobie na spokojnie porozmawiamy w kuluarach Smile swoją drogą to z Kutna już mamy 2 potencjalnych rekrutów, wiec bedzie Was kilku Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
gosc
Gość





PostWysłany: Wto 11:24, 17 Sty 2006    Temat postu: panie w 28p

czy kobieta tez moze sie przylaczyc?
Powrót do góry
bolas
kapral podchorąży
kapral podchorąży


Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 13056
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 27 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: II Rzeczpospolita

PostWysłany: Wto 12:04, 17 Sty 2006    Temat postu:

pewnie że tak !
ale uprzedzam że dola sanitariuszki nie jest łatwa Very Happy
pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
paczes
starszy strzelec
starszy strzelec


Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 1320
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pabianice

PostWysłany: Wto 20:31, 17 Sty 2006    Temat postu:

Witam

Panie Kapralu niech Pan nie stresuje dziewczyny. Wcale nie jest tak źle a i atmosfera iście rodzinna Very Happy Very Happy Więc zapraszam do wstąpienia do grupy.

pzdr


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez paczes dnia Śro 22:13, 18 Sty 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zainteresowany
Gość





PostWysłany: Śro 1:01, 18 Sty 2006    Temat postu:

Mam trzy pytanka
- Interesuje mnie jaki jest ogólny koszt "minimum sprzętowego" i ile trzeba będzie jeszcze dołożyć aby zebrać resztę wyposażenia.
- Jaka jest średnia wieku w waszej grupie
- jak często się spotykacie, co robicie na spotkaniach.
Pozdrawiam
Powrót do góry
przybcio
porucznik
porucznik


Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 1181
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 1:02, 18 Sty 2006    Temat postu:

Strzelec Pacześ otrzymuje oficjalne upomnienie za zwracanie się do dowódcy drużyny kaprala Rosińskiego słowami :
Cytat:
Bolas nie stresuj dziewczyny
.
Zrozumieć można iż wizja pięknej kobiety w szeregach Grupy może przyćmić procesy myślowe, niemniej jednak takie zachowanie jest niedopuszczalne i nigdy nie będzie akceptowane.
Atmosfera rodzinna nie skłania ku temu by zwracać się do swego przełożonego w iście jarmarcznym stylu.

T.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
paczes
starszy strzelec
starszy strzelec


Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 1320
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pabianice

PostWysłany: Śro 10:53, 18 Sty 2006    Temat postu:

Witam

Po powyższym upomnieniu zrozumiałem swój błąd, który popełniłem niezamierzenie. Chciałem więc przeprosić za moje niegodne zachowanie Pana Kaprala Rosińskiego i Pana Porucznika Przybyła. Taka sutuacja nie będzie miała więcej miejsca.

pzdr


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
monika
Gość





PostWysłany: Śro 18:26, 18 Sty 2006    Temat postu:

Mam jeszcze kilka pytań do was, czy kobieta w waszych szeregach pełni tylko rolę sanitariuszki , czy również bierze udział w ćwiczeniach ( np. musztra , obsługa broni itp.) ,
i jeżeli znacie jakieś wiadomości lub wiecie gdzie można dowiedzieć się czegoś o udziale kobiet w wojsku w II RP. Z góry dziękuję za odpowiedź
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strzelcy Kaniowscy - Forum Strona Główna -> Stowarzyszenie "Strzelcy Kaniowscy" Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gGreen v1.3 // Theme created by Sopel & Programosy
Regulamin